ניתוחי בטן וגוף

ניתוחי בטן וגוף

מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הינו פרוצדורה לעיצוב הגוף. יש לשלב ניתוח זה עם שינוי בהרגלי תזונה, התחלת פעילות גופנית וביצוע עיסויים לימפטיים.
טיפולים וייעוצים אלו ניתנים על ידנו לפני או אחרי הניתוח. אנו רואים חשיבות רבה בשילוב טיפולים, זה להבטחת שביעות רצון מהתוצאה ולשימורה לאורך זמן.
הבחירה בניתוח מתיחת בטן מבוצעת לאחר שדרכים פשוטות יותר כמו ירידה במשקל ופעילות גופנית אינן מצליחות לשפר את מראה הבטן.

מטרת הניתוח היא סילוק עודפי העור הנוצרים עקב תהליכים כמו: הריונות או ירידה משמעותית במשקל ועור אשר איבד את האלסטיות שלו ומתאפיין במרקם "מקומט" עם סימני מתיחה מרובים כפי שקורה לעיתים לאחר הריונות.
מטרה נוספת היא הידוק שרירי בטן רפויים שהגיעו למצבם בהשפעת הריונות או שינויים קיצוניים במשקל כשהמטרה הסופית היא שיפור מראה הבטן והמותניים והחזרת המראה הצעיר והספורטיבי לחלק זה של הגוף.

בניתוח מתיחת בטן אנו מעצבים את הבטן התחתונה, העליונה ואת המותניים כך שפרופורציות הגוף נשמרות. אנו כורתים את עודפי העור, מהדקים את שרירי הבטן ומבצעים שאיבת שומן לאזורים הסמוכים לניתוח.
ניתן לשלב ניתוח מתיחת בטן עם שאיבת שומן בבטן, בגב, בירכיים, ובאותם מקרים של מטופלים שירדו במשקלם באופן משמעותי וקיימים עודפי עור גם בעכוזים ובגב ניתן לבצע כריתת עודפי עור ועיצוב בניתוח משולב בבטן, במותניים ובגב.

ייעוץ לפני הניתוח
ככלל אנו מקפידים על קיום מספר פגישות יעוץ לפני הניתוח, כך שכל הבדיקות תערכנה והשאלות תשאלנה בתשומת לב.
בפגישות אלו המנותחת תתאר את רצונותיה השונים. המנתח יבדוק את מבנה הבטן, החזה, המותניים והירכיים, יעריך את מרקם העור ולבסוף יתאר את הניתוח המתוכנן והטיפולים המשלימים, בפגישות יפורטו שלבי הניתוח, ההחלמה והסיבוכים האפשריים.
בייעוץ האחרון שלפני ניתוח מתיחת בטן נבדקות הבדיקות הרפואיות המתאימות, נעשים צילומים וניתנות ההוראות האחרונות לקראת הניתוח.

אנו ממליצים לכל מנותחת להיפגש עם מנותחות קודמות של המרפאה על מנת להתרשם מתוצאות ניתוח מתיחת בטן ולשמוע חוויות והערות ממקור ראשון.

הניתוח
הניתוח מבוצע בבית חולים, בחדר ניתוח, בהרדמה כללית ואורך 2-3 שעות.

ניתוח מתיחת בטן כולל שאיבת שומן מאזורים הסמוכים לבטן התחתונה, כריתת עודפי עור בבטן התחתונה עד לגובה הטבור, הידוק שרירי הבטן, עיצוב הטבור וסגירת החתך. הצלקת הנותרת ממוקמת בקו שיער הערווה ואורכה תלוי בכמות עודפי העור בבטן. קיימים מקרים בהם עודף העור קטן יחסית וניתן להסתפק בחתך קצר יותר ובצלקת קצרה יחסית בבטן התחתונה.

הצלקת הניתוחית ממוקמת תמיד בקו השיער כך שניתן להסתירה ע"י תחתונים  ובגדי ים מתאימים.

לאחר הניתוח
המנותחת שוהה בחדר מנוחה בלילה שלאחר ניתוח מתיחת בטן ומשתחררת לביתה למחרת עם נקזים. נקזים אלו מנקזים נוזלים המצטברים באזור הניתוח ומוסרים בדרך כלל לאחר כ-4 ימים.

תקופת ההחלמה נמשכת כשבוע במהלכו מוצאים הנקזים, הנפיחות שלאחר הניתוח יורדת והמנותחת שבה אט – אט למסלול חייה. הכאב שלאחר הניתוח מגביל את פעילות המנותחת במידת מה בימים הראשונים אך לאחר 5-7 ימים משתפר וחולף.
מיום הניתוח אנו מקפידים על ביקורות תכופות וקשר טלפוני יום יומי עם המנותחת.
ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית לאחר 3-4 שבועות. במשך כל החודש הראשון המנותחות נעזרות במחוך למניעת הצטברות נוזלים ולשיפור התוצאה הסופית.

קיימות דרכים רבות לעיצוב הגוף. חשוב למצות את האפשרויות הקיימות כמו תזונה נכונה ופעילות גופנית עוד לפני השלב הניתוחי. לאחר שמוצו האפשרויות הללו הרי שניתוח מתיחת בטן הוא בדרך כלל הפתרון היחידי לסילוק עודפי העור והשומן.
התוצאה המתקבלת היא שיפור דרמטי במראה הבטן תוך קבלת מראה צעיר וספורטיבי באזור זה של הגוף.

שאיבת שומן

שאיבת שומן הינה תהליך ניתוחי שמטרתו עיצוב הגוף על ידי הסרת שומן תת עורי מאזורים נבחרים בגוף. היא איננה תחליף לדיאטה או לפעילות גופנית, אלה פעילות משלימה שנועדה לטפל באותם אזורים בגוף שאינם מושפעים מדיאטה ומפעילות גופנית. לכן רצוי לשלב בין כל האמצעים שהוזכרו על מנת להגיע לתוצאה הרצויה ולשמור עליה לאורך שנים.

בניתוח שאיבת שומן אנו מסירים שומן תת עורי. העור שמעל, בתהליך שאורך מספר חודשים "מתכווץ" ומתאים עצמו למבנה הגוף החדש כך שהיקף האיבר המטופל קטן- הצרת היקפים.
ניתן לבצע שאיבת שומן כמעט בכל איבר בגוף – כל איבר במגבלותיו.

התנאי לתוצאה טובה לאחר הפעולה הוא עור גמיש ואלסטי שיוכל להסתגל למבנה הרקמות שלאחר השאיבה. כך למשל ניתן לשאוב שומן מהבטן, הגב, המותניים, הירכיים, הזרועות, הצוואר והשדיים. ניתן לשלב שאיבת שומן כמעט עם כל ניתוח אחר בכירורגיה אסתטית – כמובן במגבלות הניתוח עצמו. כיום נמצאות מספר שיטות נוספות לשאיבת שומן בנוסף לשיטה הקלאסית- על ידי מכשיר לייזר ובעזרת גלי קול. יעילות השיטות הנ"ל נמצאת בבדיקה וניתן יהיה להעריך את יעילותן בעתיד הקרוב.

חשוב לציין כי שאיבת שומן איננה תחליף לדיאטה אנו מגבילים את עצמנו בשל סיבות רפואיות בכמות השומן הנשאב כך שהמועמדת האידיאלית לפעולה זו היא אישה במשקל תקין, שלה אזורים בעלי עודף שומן שאינם מגיבים לדיאטה או לפעילות גופנית.

ייעוץ לפני הניתוח
ככלל אנו מקפידים על קיום מספר פגישות יעוץ לפני הניתוח, כך שכל הבדיקות תערכנה והשאלות תשאלנה בתשומת לב. בפגישות אלו המנותחת תתאר את רצונותיה השונים.
המנתח יבדוק את האזורים הרלוונטיים, יעריך את עודף השומן הקיים, יעריך את מרקם העור ולבסוף יתאר את הניתוח המתוכנן, שלביו, הסיבוכים האפשריים ושילוב הטיפולים המשלימים לניתוח כמו ייעוץ תזונאית, תחילת פעילות גופנית ועיסוי לימפטי מתאים.

בייעוץ האחרון שלפני ניתוח שאיבת שומן נבדקות הבדיקות הרפואיות המתאימות, נעשים צילומים וניתנות ההוראות האחרונות לקראת הניתוח.

אנו ממליצים לכל מנותחת להיפגש עם מנותחות קודמות של המרפאה על- מנת להתרשם מתוצאות ניתוח שאיבת שומן ולשמוע חוויות והערות ממקור ראשון.

הניתוח
ניתוח שאיבת שומן מבוצע בבית חולים, בחדר ניתוח.
צורת ההרדמה – מקומית או כללית תלויה בהיקף הניתוח המתוכנן. כאשר האזור המתוכנן  קטן ניתן לבצע את הפעולה בהרדמה מקומית. כאשר מתוכננת שאיבת שומן גדולה במספר אזורים בגוף – יש לבצע זאת, בדרך כלל, בהרדמה כללית.

משך הניתוח תלוי גם הוא בכמות השומן שנשאבת ובמספר אזורי הגוף המטופלים. בדרך כלל ניתוח זה אורך כשעה עד שעה וחצי בשאיבות שומן גדולות.

בניתוח שאיבת שומן נעשים חתכים זעירים באזורי השאיבה דרכם מוחדרת צינורית דקה המחוברת למכשיר השאיבה. ע"י תנועות הצינורית נשאב השומן התת עורי אל מחוץ לגוף.
בסיום הניתוח מולבש מחוך גמיש המותאם לאזור המטופל והמנותחת מועברת לחדר התאוששות.

לאחר הניתוח
האזורים המטופלים בניתוח מולבשים במחוך מתאים, אותו יש ללבוש במשך 4 שבועות (כמובן שניתן להסירו לפרקים).
ההחלטה האם המנותחת תשהה למשך הלילה בבית החולים תלויה בהיקף הניתוח.
תקופת ההחלמה נמשכת מספר ימים במהלכם הנפיחות שלאחר הניתוח יורדת, שטפי הדם משתפרים והמנותחת שבה אט אט למסלול חייה.
תקופה זו איננה מאופיינת בכאב ובדרך כלל לאחר כיומיים ניתן לחזור לפעילות מלאה. לפעילות ספורטיבית מלאה ניתן לחזור לאחר כ- 3 שבועות. את התוצאות הסופיות ניתן להעריך לאחר כ-3 חודשים מיום הניתוח.

שאיבת שומן הינה פעולה אסתטית פופולארית ביותר.
בשילוב נכון עם דיאטה ופעילות גופנית ניתן לקבל תוצאות יפות לשביעות רצון המנותחת.
עובדה זו הופכת את שאיבת השומן לאחד הניתוחים השכיחים ביותר במרפאה שלנו.

לפרטים נוספים או לקביעת ייעוץ בנוגע לניתוחי בטן וגוף,
השאירי פרטייך מטה ונחזור אלייך לתיאום:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
גלילה למעלה