הזעת יתר בבית השחי

מילים אלה מקפלות בתוכן את אחת התופעות המביכות ביותר בנסיבות חברתיות: הזעת יתר בבית השחי הגורמת להתפשטות ריח עז ומחניק. למי שסובל מכך מדובר לא פעם בגזר דין מוות מבחינה חברתית, צורך להשתמש בדאודורנט ללא הרף והימנעות מאומצת מכל פעילות גופנית מאומצת,  או במילים אחרות: ניהול כל החיים מסביב לזיעה.

מדוע מזיעים ובשביל מה ?

הזעה הינה דרך של הגוף לקרר את עצמו כאשר הוא מתחמם או במצב של התרגשות. על גבי העור פזורות בלוטות זיעה רבות שפולטות מים עם מינרלים נוספים. תמהיל זה נקרא זיעה. 

מדוע מזיעים מאוד בבית השחי?

באיזור בית השחי ישנו ריכוז גבוה של בלוטות זיעה, מה שגורם להצטברות של המון זיעה באיזור זה. בזיעה ישנם מספר חומרים מפיצי ריח אשר אינם מורגשים כל עוד מדובר בזיעה בכמות קטנה או סבירה, אך כאשר ישנה הפרשת יתר של זיעה, חומרים אלו מורגשים מאוד בהשפעתם ה(אנטי) סביבתית.

מה ניתן לעשות כדי להימנע מהזעת יתר בבית שחי?

כאמור, מדובר בהפרעה שפוגעת באיכות החיים וביכולת לנהל חיי חברה בצורה אנושה. דווקא כשמדובר במפגעי ריח תגובת הסביבה חסרת סבלנות בצורה קיצונית. קשה מאוד להתמודד עם מפגע ריח ולכן הדחיה הסביבתית כה קשה. הטיפול מתנהל בכמה שלבים: ניתן לטפל קודם כל באמצעים שמרניים כמו הקפדה על שימת דאודורנט, הפחתה במשקל, לבישת חולצה מבד נושם שמנדף את זיעה ושינויים בהרגלי האכילה. לעיתים זה עוזר, אך במקרים שבהם מדובר על תופעה כרונית של הזעת יתר ניתן לטפל בהזרקת בוטוקס.

איך הזרקת בוטוקוס מונעת הזעה?

הבוטוקס הינו שם מסחרי לרעלן הבוטולניום. רעלן זה גורם לשיתוק בפעילות מערכת העצבים והשימוש המוכר שלו הינו בהזרקתו למניעת קמטי עור בפנים. בטיפול בהזעת יתר מזריקים בוטוקס לבלוטות האפקריניות המפרישות את הזיעה ובכך מונעים את פעולתן. כתוצאה מכך ניכרת הפחתה של עשרות אחוזים בפליטת הזיעה בתוך ימים ספורים. טיפול זה יעיל למשך מספר חודשים ובדרך כלל נוהגים לבצעו קרוב לעונת הקיץ שבה הזיעה מורגשת בצורה המשמעותית ביותר. 

במרכז הרפואי פולג מציעים טיפולי בוטוקס להזעת יתר. הטיפולים מבוצעים בסטנדרט המקצועי הגבוה ביותר, על ידי רופאת עור מומחית ובצורה הבטוחה ביותר.

חבל לסבול – טיפול קצר ללא כל תופעות לוואי והחיים שלך ישתנו

Scroll to Top
גלילה למעלה
× לתיאום פגישת ייעוץ