ניתוח הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים – האוזניים מהוות מסגרת לפנים ונראות למתבונן מכל זווית ראיה.
מגוון הצורות, הגדלים והפרופורציות של האוזניים הוא אין-סופי, אולם אוזניים המושכות תשומת לב בשל גודלן, צורתן או התבלטותן מהוות מטרד למטופל ומקור לאי נעימות.
אוזניים בולטות הינן אוזניים שזווית החיבור שלהן לקרקפת מבליטה אותן במבט מלפנים.
בעיות אחרות הקשורות במראה האוזניים הן: אוזניים גדולות או קטנות, כיפוף של חלק מסחוס האוזן וחוסר הרמוניות בקו המתאר של האוזן.

ניתוח הצמדת אוזניים מטפל אך ורק בבלט האוזניים ובצורת האפרכסת, הוא איננו מטפל בגודל האוזן. הניתוח מבוצע לרוב בילדים – החל מגיל 6, אז מגיעה האוזן כמעט לגודלה הסופי. ניתן לבצע ניתוח זה גם בגיל מבוגר ללא סיבוכים נוספים.

לפני ניתוח

ככלל אנו מקפידים על קיום מספר פגישות ייעוץ לפני הניתוח. כך שכל הבדיקות תערכנה והשאלות תשאלנה בתשומת לב. בייעוץ, המנותח יתאר את רצונותיו השונים.
המנתח יבדוק את האוזניים: גודלם, מבנה האוזן וחלקיה השונים, מידת התבלטותן מהקרקפת ומרקם העור. בסיום הבדיקה יציע המנתח את תוכנית הניתוח המתוכנן, בנוסף יפרט המנתח את שלבי ניתוח הצמדת אוזניים, ההחלמה והסיבוכים האפשריים.

בייעוץ האחרון שלפני הניתוח, אנו עורכים את הבדיקות הרפואיות המתאימות. אנו מבצעים צילומים ומעבירים את ההוראות האחרונות לקראת הניתוח.

אנו ממליצים לכל מנותחת להיפגש עם מנותחות קודמות של המרפאה על-מנת להתרשם מתוצאות ניתוח הצמדת אוזניים ולשמוע חוויות והערות ממקור ראשון.

הצמדת אוזניים

הניתוח

הניתוח מבוצע בחדר ניתוח ואורך כ 1-2 שעות בהתאם למורכבותו.
ניתן לבצעו בהרדמה כללית או מקומית.
קיימות מספר טכניקות לתיקון אוזניים בולטות. העיקריות שבהן נקראות: הגישה האחורית והגישה הקדמית. בגישה האחורית מבוצע חתך בעור האוזן בחלקה האחורי. דרך חתך זה אנו מחדשים את קפלי האוזן החסרים בסחוסים ומצמידים את מרכז האוזן לקרקפת.

בגישה הקדמית מבוצעים חתכי הניתוח במקומות נסתרים ככל האפשר בחלקה הקדמי של האוזן. דרך חתכים אלו מוחלש הסחוס ומשוחזרים קיפולי הסחוס.
לאחר ניתוח, שוהה המנותח בבית החולים כ 6 שעות שלאחריהן הוא משוחרר לביתו.

תקופת ההחלמה

בסיום הניתוח נחבש אזור האוזניים בחבישה דמוית כובע הנשארת במקומה למשך שבוע – זו גם תקופת ההחלמה.
במשך תקופה זו על המנותח להישמר מפגיעה באוזניו בזמן פעילות יום – יומית ובשינה בלילה.
ניתוח הצמדת אוזניים אינו מאופיין בכאבים אלה באי נוחות הנגרמת בשל החבישה.
לאחר שבוע מוסרת החבישה ומומלץ להמשיך ולהגן על אזור האוזניים בעזרת סרט הזעה של ספורטאים. ניתן לחזור לפעילות מלאה ורגילה כ-3 שבועות לאחר הניתוח.

התוצאה הרצויה לאחר הניתוח היא אוזניים טבעיות, שאינן בולטות יתר על המידה. סימטריות ככל האפשר ומראה הקפלים והקיפולים טבעי.
תוצאות בלתי רצויות- בין אלה ניתן למנות קפלים בעלי מראה שאיננו טבעי, הצמדת יתר של האוזניים, אסימטריה בולטת בין האוזניים, צלקות בולטות מהמצופה.

סיבוכים אפשריים

מעבר לתוצאות בלתי רצויות, קיימים סיבוכים אפשריים כמו בכל ניתוח רפואי כגון: דימום, זיהום, פגיעה בתחושה, צלקות בולטות. לכל הסיבוכים הללו קיים פתרון רפואי. בזמן הפגישות במרפאה לאחר הניתוח יבדוק המנתח את האוזניים ובמידת הצורך ייתן טיפול מתאים.
ניתוח הצמדת אוזניים נותן פתרון מוצלח לאוזניים בולטות ולמבוכה שחלק מהמטופלים חשים בשל תופעה זו. הניתוח ותקופת ההחלמה קצרים יחסית וניתן לבצעו בהצלחה בכל גיל.

לפרטים נוספים אודות ניתוח הצמדת אוזניים או לקביעת פגישת ייעוץ בנושא,
השאירי פרטייך מטה ונחזור אלייך לתיאום:

Scroll to Top
גלילה למעלה
× לתיאום פגישת ייעוץ