הרמת חזה

ניתוחי חזה

הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה נועד לשפר את המראה של חזה נפול ומרוקן. במהלך השנים גורמים שונים כמו הריון, הנקה ואובדן אלסטיות העור משפיעים על צורת השד. השד מאבד את צורתו המקורית והופך להיות מרוקן בחלקו העליון ונפול.

בניתוח עצמו אנו מעצבים מחדש את צורת השד על-ידי מיקום הפטמה והעטרה במקום גבוה יותר. גם על ידי והקטנת מעטפת העור. במידה ונרצה להוסיף נפח לשד, ניתן להשתמש בשתלי סיליקון בזמן הניתוח.
תוספת נפח לשד אפשרית גם בניתוח רגיל להגדלת חזה. לכן חשובה הבדיקה הטרום ניתוחית והשיחה המקדימה בין המנותחת למנתח.
יש חשיבות להבנת ההבדלים בין ניתוח הגדלת חזה – בו אנו מגדילים את החזה והצלקת הנותרת היא קצרה ונסתרת, לבין ניתוח הרמת חזה עם שתל. בניתוח זה, קיימות צלקות מסביב לעטרה ומהעטרה בקו ישר לקפל התת שדי. צלקות אלו אומנם עדינות ומטשטשות עם השנים, אך יש להבין את צורתן ומשמעותן עוד לפני הניתוח.

ייעוץ לפני הניתוח:

ככלל אנו מקפידים על קיום מספר ייעוצים לפני הניתוח, כך שכל הבדיקות תערכנה והשאלות תשאלנה בתשומת לב. קיימת חשיבות רבה לשיחה ארוכה בין המנתח למנותחת המועמדת לניתוח הרמת חזה. המנתח יבדוק בשלב הייעוץ את מבנה החזה, מבנה השד, מרקם העור, דרגת הצניחה של השדיים וגודל העטרה והפטמה. לאחר מכן יציע את תוכנית הניתוח המתוכנן, הסיבוכים האפשריים והסבר על ההחלמה.

המנותחת תקבל הסבר והדגמה על אופי הצלקות הנשארות לאחר ניתוח הרמת חזה ותביע את רצונה על גודל החזה לאחר הניתוח. לקראת הניתוח על המנותחת להבין בבירור היכן תשארנה הצלקות, מה יהיה גודל החזה לאחר הניתוח ומהן האלטרנטיבות הקיימות לכל שיטה ניתוחית.

בייעוץ האחרון שלפני הניתוח נבדקות הבדיקות הרפואיות המתאימות, נעשים צילומים וניתנות ההוראות האחרונות לקראת הניתוח. אנו גם ממליצים לכל מנותחת להיפגש עם מנותחות קודמות של המרפאה על- מנת להתרשם מתוצאות ניתוח הרמת חזה ולשמוע חוויות והערות ממקור ראשון.

הניתוח:

ניתוח הרמת חזה מבוצע בחדר ניתוח, בהרדמה כללית ואורך כשעתיים. קיימות מספר טכניקות ניתוחיות הנבדלות זו מזו. על פי החתכים בעור והצלקות הנשארות לאחר מכן.

במצבים מסוימים ניתן להסתפק בחתך באזור העטרה בלבד. סביב כל העטרה או רק בחלקה העליון. בשדיים נפולים יותר עם עודפי עור בולטים, החתכים והצלקות יהיו סביב העטרה. מהעטרה בקו ישר לקפל התת שדי. כאמור, הצלקות עדינות ומטשטשות עם הזמן אך ישנם מקרים שהצלקות נראות תמיד. ניתן בניתוח הרמת חזה לשלב גם תוספת נפח לשד על ידי  שימוש בשתלי סיליקון המוחדרים לכיס מאחורי רקמות השד בזמן הניתוח.

לאחר הניתוח:

המנותחת תשוחרר לביתה בדרך כלל ביום שלאחר הניתוח. לעיתים יש צורך בנקזים- צינוריות פלסטיק עדינות, המנקזים נוזלים מאזור הניתוח. נקזים אלו מוצאים כעבור 2-4 ימים.
במהלך השבועות הראשונים תוזמן המנותחת למרפאה לביקורות. במהלכה ייבדק אזור הניתוח ויינתן פיתרון לבעיות במידה ותהינה. ניתן לשוב לעבודה בדרך כלל כעבור שבוע. את התוצאה הסופית ניתן להעריך רק לאחר כחצי שנה. בתקופה זו הנפיחות חולפת. השדיים תופסים את מיקומם החדש וניתן להעריך כהלכה את מיקומם, מידת הסימטריות וגודלם.

תאום הציפיות בין המנתח למנותחת חשוב בכל ניתוח. אך בניתוח הרמת חזה חשיבותו רבה במיוחד. שביעות רצון רבה מושגת כאשר המנותחת מבינה עוד לפני הניתוח את צורת השד העתידית, את גודל השד ואת מיקום הצלקות לאחר הניתוח .

לפרטים נוספים אודות ניתוחי הרמת חזה או לקביעת פגישת ייעוץ בנושא,
השאירי פרטייך מטה ונחזור אלייך לתיאום:

Scroll to Top
גלילה למעלה
× לתיאום פגישת ייעוץ