טיפול בפיגמנטציה

פיגמנטציה – כתמים על העור הינה בעיה מציקה מאוד. על פי רוב מדובר בכתמים המופיעים במקומות בולטים בגוף, מקומות שחשופים לשמש, כמו בפנים ובידיים. הבעיה הגדולה היא שמדובר במקומות שעל פי רוב אינם מכוסים בבגדים והכתמים חשופים באופן קבוע מה שיוצר תחושת אי נעימות מתמשכת.

ממה נובעת פיגמנטציה בפנים?

פיגמנטציה הינה תופעה שפוגעת על פי רוב בחלל הפנים מכיוון שהפנים חשופות כל הזמן לשמש. בנקבוביות העור ישנו חומר כימי שמפריש צבע, שמו של חומר זה הינו מלנין (זהו גם החומר שמשפיע על צבע השיער של כל אדם בהתאם לכמות שהוא מופרש). חומר זה הינו רגיש מאוד לשמש, ולכן כאשר ישנה חשיפה מוגברת לשמש, החומר נפלט בכמות רבה. כאשר תהליך זה מתרחש בעור חשוף נוצרים כתמים על העור בהתאם לכמות הפיגמנט שהופרשה החוצה על גבי העור. בעצם, כל שיזוף הינו שחרור של פיגמנטים, אך פיגמנטציה הינה כמין מוטציית שיזוף שמתרחשת כאשר כמות גדולה של פיגמנט משתחררת בבת אחת לשטח קטן בעור, מה שיוצר כתמים בשלל צבעים על העור שגורמים לתחושת אי נעימות ופגיעה אסתטית חמורה. 

האם פיגמנטציה מתרחשת בעור הפנים בלבד?

התשובה היא לא. פיגמנטציה יכולה להתרחש בכל מקום בגוף שחשוף לשמש. מטבע הדברים, עור הפנים חשוף לשמש בצורה המשמעותית ביותר ולכן הסיכון להתרחשות פיגמנטציה בעור הפנים היא הגבוהה ביותר, אך תופעה זו יכולה להתרחש בכל תא עור שנחשף לשמש.

כיצד מטפלים בפיגמנטציה?

הטיפול המסורתי בפיגמנטציה כלל טיפול פילינג. בטיפול זה מסירים בהליך מבוקר ומפוקח רפואית את שכבות העור המוכתמות על ידי קילופן באמצעות משחה מיוחדת. המטרה היא שהעור יצמיח שכבות חדשות ובריאות במקום שכבות העור המוכתם. כיום, ישנן שיטת טיפול מתקדמות לטיפול בפיגמנטציה בפנים הכוללות טיפול בלייזר. בהתאם לכך שטיפול פילינג אינו יעיל לכל סוגי העור ולכל סוגי הפיגמנטציה נפוץ היום יותר ויותר השימוש בקרני לייזר לטיפול בפיגמנטציה. הטיפול בלייזר להבדיל מטיפולי פילינג אינו כולל קילוף של העור, אלא ממוקד בכתם בלבד. קרן הלייזר מפרקת את הכתם לגורמים והעור מתנקה מיידית ללא כל צורך בקילופו. 

במרכז הרפואי פולג מוצעים טיפולי פיגמנטציה בלייזר ברמה הגבוהה ביותר. טיפולים המבוצעים על ידי טובי המומחים ובצורה המקצועית ביותר. 

Scroll to Top
× לתיאום פגישת ייעוץ