ניתוחי חזה

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה מיועד להגדלת חזה קטן, לתוספת נפח לחלקו העליון של חזה מרוקן, לעיצוב שדיים לא סימטריים ולשיפור פרופורציות בגוף במקרים המתאימים.

הנשים המתאימות לניתוח זה הינן נשים מעל לגיל 17-18 החפצות בשינוי הנ"ל.
במרפאתנו נותחו עד היום נשים בטווח גילאים רחב- מנשים צעירות ועד מבוגרות ושביעות הרצון מניתוח זה גבוהה במיוחד.

מעבר לניתוחי הגדלת חזה סטנדרטים המאופיינים בניתוח המבוצע לנשים בעלות חזה קטן, סימטרי ובעל צורה " רגילה " קיימים מצבים מיוחדים בהם אנו מבצעים הגדלת חזה לשדיים בעלי צורה מיוחדת: בשדיים לא סימטריים קיים שוני בגודל, בצורה ועיתים גם בגובה הפטמה בין שד ימין לשמאל. בשדיים צינוריים (טובולרים) קיים מבנה שד מולד ושונה המתאפיין בבסיס צר ועטרה מוארכת ורחבה. בתיקון מצבים אלו אנו עושים שימוש בשתל סיליקון אך הניתוחים מורכבים וארוכים מעט יותר. בבדיקות שלפני ניתוח הגדלת חזה המנתח מזהה מצבים אלו, מסביר את מורכבותם ומציע את תכנית הניתוח המועדפת.

הזרקת שומן לחזה הנו פתרון נוסף להגדלה ועיצוב של החזה.
כאשר אין צורך (או רצון) בהגדלה מאוד משמעותית אלא יותר במילוי נפח ועיצוב השד, זהו אף פתרון טבעי ומוצלח אשר יכול להתאים לחלק מהנשים
. נשים אשר אינן מעוניינות בשתל בגופן או מסתפקות בהגדלה קלה ובעיצוב, יכולות ליהנות מפרוצדורה טבעית לחלוטין.

ייעוץ לפני הניתוח:
ככלל אנו מקפידים על קיום מספר ייעוצים לפני הניתוח, כך שכל הבדיקות תערכנה והשאלות תשאלנה בתשומת לב.
בניתוח הגדלת חזה יש חשיבות מיוחדת להבנה בין המנתח למנותחת. המנתח חייב להסביר היטב את שלבי הניתוח ואת התוצאה שתתקבל.

המנותחת מצידה צריכה להסביר בצורה הברורה ביותר מהם רצונותיה ומה צורת החזה עליו היא "חולמת". בייעוץ לפני הניתוח יסביר המנתח את שלבי הניתוח.

– היכן מיקום החתך
– היכן ימוקם השתל (מעל השריר, מתחת לשריר, שילוב)
– סוגי השתלים האפשריים (פרופיל נמוך, פרופיל גבוה, שתל אנטומי)
– גודל השתל המומלץ – נקודה זו תפורט בהמשך
– סיבוכי הניתוח האפשריים
– מהלך ההתאוששות והביקורות שלאחר הניתוח .

במרפאת ד"ר רון טנצר אנו מקדישים תשומת לב רבה לבחירת גודל השתל.
בייעוצים יוסבר למטופלת היתרונות והחסרונות שבשתלים בגדלים השונים ובצורות השונות והמטופלת תשאל כמובן לרצונה.
בהמשך הייעוץ יבדוק המנתח את המטופלת מול מראה. בבדיקה תוקדש תשומת לב למראה השד, איכות העור, מבנה בית החזה, כמות רקמת השד ואופייה ותערכנה מדידות מדויקות לרוחבו וגובהו של השד.
בהמשך, מול המראה, תיערך הדמיה של גודל השד האפשרי בעזרת שתלים מיוחדים המדמים את גודל החזה לאחר הניתוח. בעזרת הדמיה זו וההסברים שניתנו יוכלו המנתח והמטופלת יחדיו לבחור את גודל השתלים המיועדים לניתוח הגדלת החזה.

בייעוץ האחרון שלפני הניתוח נבדקות הבדיקות הרפואיות המתאימות, נעשים צילומים וניתנות ההוראות האחרונות לקראת הניתוח.
בנוסף, אנו ממליצים לכל מנותחת להיפגש עם מנותחות קודמות של המרפאה על מנת להתרשם מתוצאות ניתוח הגדלת חזה ולשמוע חוויות והערות ממקור ראשון.

הניתוח:
ניתוח הגדלת חזה מבוצע בחדר ניתוח, בהרדמה כללית ואורך כשעה.

במהלך הניתוח מוחדרים שתלי הסיליקון למקומם מעל או מתחת לשריר דרך חתך המבוצע בקפל התת שדי או לחילופין בחלק התחתון של העטרה או בבית השחי.
בסיום הניתוח נחבש האזור המנותח והמנותחת מועברת לחדרי מנוחה. לאחר כ-6 שעות תוכל המנותחת להשתחרר לביתה.

לאחר הניתוח:
תקופת ההחלמה מתאפיינת בכאב המאופיין כגודש לאחר לידה.
הכאב הינו סובייקטיבי- ישנן נשים הסובלות ממנו מספר ימים (כ-4 ימים בממוצע) וישנן נשים העוברות ניתוח הגדלת חזה כמעט ללא מחושים.
כך או כך המנותחת חוזרת לפעילות יום-יומית, לא מאומצת כבר למחרת הניתוח.
בהמשך תגיע המנותחת לביקורות תכופות בהן נבדק אזור הניתוח וניתנת תשובה לכל בעיה או שאלה.

ניתוח הגדלת חזה הוא מהניתוחים הפופולאריים ביותר במרפאתנו. התוצאות המתקבלות משפרות באופן ניכר את דימוי הגוף והרגשתן של המנותחות המביעות שביעות רצון גבוהה מניתוח זה.

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מיועד להקטין שדיים גדולים, למקם את הפטמה והעטרה במיקום גבוה יותר ולתקן אסימטריה בין השדיים.
שדיים גדולים מדי גורמים לסבל גופני ונפשי ולהפרעה בפעילות היום-יומית. הסבל הגופני מתבטא בכאבי צוואר וגב, אודם ופטרת מתחת לשד ולשקעים בכתפיים הנגרמים מלחץ כתפיות החזייה.
הסבל הנפשי קשור במגבלות על הפעילות היום-יומית- הפרעה בפעילות ספורטיבית, מגבלות בבחירת לבוש, הערות מעליבות ברחוב וקושי בנשיאת משקל השדיים בחיי היום-יום.
ניתוח הקטנת חזה אפשרי לכל אישה החפצה בהקטנת החזה ובהרמתו מגיל 17-18 ולעיתים בנסיבות מיוחדות גם מוקדם יותר. בניתוח מורמת הפטמה למיקום גבוה יותר ומורחקים עודפי עור ורקמת שד.
בייעוץ לניתוח זה יש להקדיש זמן מיוחד לדיון על הצלקות שתשארנה לאחר הניתוח: מקומן וצורתן וכן לתאום בין המנותחת למנתח על גודל החזה לאחר הניתוח.
הקטנת שדיים היא אחד מהניתוחים עם שביעות רצון גבוהה במיוחד מצד המנותחות מכוון שהוא פותר בעיות רפואיות ואסתטיות כאחד.השיפור במראה השדיים מלווה בהקלה בכאבי הגב ופתיחות רבה לפעילות יום-יומית חדשה ומשוחררת הופכת ניתוח זה לאחד בפופולאריים ביותר במרפאתנו.

ייעוץ לפני הניתוח:
ככלל אנו מקפידים על קיום מספר ייעוצים לפני הניתוח, כך שכל הבדיקות תערכנה והשאלות תשאלנה בתשומת לב.
בייעוץ לפני ניתוח הקטנת חזה המנתח יבדוק את מבנה בית החזה, צורת השדיים, מבנה הרקמות, איכות העור, מידת הנפילה שלהם ומיקום הפטמה והעטרה.

לאחר מכן יציע את תוכנית הניתוח המומלצת, יפרט את שלבי הניתוח, מיקום הצלקות, יסביר על הסיבוכים האפשריים ויפרט על תקופת ההחלמה. בייעוץ האחרון שלפני הניתוח נבדקות הבדיקות הרפואיות המתאימות, נעשים צילומים וניתנות ההוראות האחרונות לקראת הניתוח.

בנוסף, אנו ממליצים לכל מנותחת להיפגש עם מנותחות קודמות של המרפאה על- מנת להתרשם מתוצאות ניתוח הקטנת חזה ולשמוע חוויות והערות ממקור ראשון.

הניתוח:
ניתוח הקטנת חזה מבוצע בחדר ניתוח, בהרדמה כללית ואורך 2-3 שעות. בניתוח ממוקמות הפטמה והעטרה במיקום גבוה יותר ומורחקות רקמות עור ושד.

הצלקות שתשארנה תהיינה סביב העטרה ובקו ישר מהעטרה מטה כלפי הקפל התת שדי. הצלקות בד"כ עדינות ודקות ומטשטשות עם הזמן, אולם ישנן מנותחות להן תשארנה צלקות בולטות יותר. תוך כדי הניתוח מורמים השדיים הנפולים ומתוקנת אסימטריה בין השדיים במידה והיא קיימת.
בסיום הניתוח נחבש אזור השדיים, בד"כ עם נקזים, לניקוז הפרשות והמנותחת מועברת לחדר מנוחה.

לאחר הניתוח:
המנותחת תשהה בבית החולים למשך הלילה.
למחרת מוחלפת החבישה והנקזים בד"כ נשלפים. ניתוח הקטנת חזה אינו נחשב לכואב במיוחד וניתן לחזור לפעילות יום-יומית מתונה כעבור יומיים, ולעבודה כעבור כשבוע.
במהלך השבועות הראשונים תוזמן המנותחת למרפאה לביקורות תכופות במהלכן ייבדק אזור הניתוח ויינתן פיתרון לבעיות במידה ויהיו. את תוצאות ניתוח הקטנת חזה ניתן להעריך לאחר כחצי שנה, כאשר בניתוח הקטנת חזה שביעות הרצון גבוהה במיוחד מכיוון שניתוח מוצלח נותן שיפור ניכר במראה, הקלה בכאבים ושינוי ניכר באורחות החיים.

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה נועד לשפר את המראה של חזה נפול ומרוקן. במהלך השנים גורמים שונים כמו הריון, הנקה ואובדן אלסטיות העור משפיעים על צורת השד. השד מאבד את צורתו המקורית והופך להיות מרוקן בחלקו העליון ונפול.

בניתוח עצמו אנו מעצבים מחדש את צורת השד על-ידי מיקום הפטמה והעטרה במקום גבוה יותר והקטנת מעטפת העור. במידה ונרצה להוסיף נפח לשד ניתן להשתמש בשתלי סיליקון בזמן הניתוח.
תוספת נפח לשד אפשרית גם בניתוח רגיל להגדלת חזה, לכן חשובה הבדיקה הטרום ניתוחית והשיחה המקדימה בין המנותחת למנתח.
יש חשיבות להבנת ההבדלים בין ניתוח הגדלת חזה- בו אנו מגדילים את החזה והצלקת הנותרת היא קצרה ונסתרת, לבין ניתוח הרמת חזה עם שתל- בו קיימות צלקות מסביב לעטרה ומהעטרה בקו ישר לקפל התת שדי. צלקות אלו אומנם עדינות ומטשטשות עם השנים, אך יש להבין את צורתן ומשמעותן עוד לפני הניתוח.

ייעוץ לפני הניתוח:
ככלל אנו מקפידים על קיום מספר ייעוצים לפני הניתוח, כך שכל הבדיקות תערכנה והשאלות תשאלנה בתשומת לב. קיימת חשיבות רבה לשיחה ארוכה בין המנתח למנותחת המועמדת לניתוח הרמת חזה. המנתח יבדוק בשלב הייעוץ את מבנה החזה, מבנה השד, מרקם העור, דרגת הצניחה של השדיים וגודל העטרה והפטמה. לאחר מכן יציע את תוכנית הניתוח המתוכנן, הסיבוכים האפשריים והסבר על ההחלמה.

המנותחת תקבל הסבר והדגמה על אופי הצלקות הנשארות לאחר ניתוח הרמת חזה ותביע את רצונה על גודל החזה לאחר הניתוח. לקראת הניתוח על המנותחת להבין בבירור היכן תשארנה הצלקות, מה יהיה גודל החזה לאחר הניתוח ומהן האלטרנטיבות הקיימות לכל שיטה ניתוחית.

בייעוץ האחרון שלפני הניתוח נבדקות הבדיקות הרפואיות המתאימות, נעשים צילומים וניתנות ההוראות האחרונות לקראת הניתוח. אנו גם ממליצים לכל מנותחת להיפגש עם מנותחות קודמות של המרפאה על- מנת להתרשם מתוצאות ניתוח הרמת חזה ולשמוע חוויות והערות ממקור ראשון.

הניתוח:
ניתוח הרמת חזה מבוצע בחדר ניתוח, בהרדמה כללית ואורך כשעתיים. קיימות מספר טכניקות ניתוחיות הנבדלות זו מזו על פי החתכים בעור והצלקות הנשארות לאחר מכן.
במצבים מסוימים ניתן להסתפק בחתך באזור העטרה בלבד- סביב כל העטרה או רק בחלקה העליון. בשדיים נפולים יותר עם עודפי עור בולטים החתכים והצלקות יהיו סביב העטרה ומהעטרה בקו ישר לקפל התת שדי. כאמור הצלקות עדינות ומטשטשות עם הזמן אך ישנם מקרים שהצלקות נראות תמיד. ניתן בניתוח הרמת חזה לשלב גם תוספת נפח לשד ע"י שימוש בשתל סיליקון המוחדרים לכיס מאחורי רקמות השד בזמן הניתוח.

לאחר הניתוח:
המנותחת תשוחרר לביתה בד"כ ביום שלאחר הניתוח. לעיתים יש צורך בנקזים- צינוריות פלסטיק עדינות, המנקזים נוזלים מאזור הניתוח. נקזים אלו מוצאים כעבור 2-4 ימים.
במהלך השבועות הראשונים תוזמן המנותחת למרפאה לביקורות במהלכן ייבדק אזור הניתוח ויינתן פיתרון לבעיות במידה ותהינה. ניתן לשוב לעבודה בד"כ כעבור שבוע. את התוצאה הסופית ניתן להעריך רק לאחר כחצי שנה. בתקופה זו הנפיחות חולפת, השדיים תופסים את מיקומם החדש וניתן להעריך כהלכה את מיקומם, מידת הסימטריות וגודלם.
תאום הצפויות בין המנתח למנותחת חשוב בכל ניתוח, אך בניתוח הרמת חזה חשיבותו רבה במיוחד. שביעות רצון רבה מושגת כאשר המנותחת מבינה עוד לפני הניתוח את צורת השד העתידית, את גודל השד ואת מיקום הצלקות לאחר הניתוח .

הזרקת שומן בחזה

הזרקת שומן לחזה הנו פתרון נוסף להגדלה ועיצוב של החזה.
כאשר אין צורך (או רצון) בהגדלה מאוד משמעותית אלא יותר במילוי נפח ועיצוב השד, זהו אף פתרון טבעי ומוצלח אשר יכול להתאים לחלק מהנשים.

נשים אשר אינן מעוניינות בשתל בגופן או מסתפקות בהגדלה קלה ובעיצוב, יכולות ליהנות מפרוצדורה טבעית לחלוטין.

ייעוץ לפני ניתוח:
כאשר תגיעי לייעוץ בנושא זרקת שומן לחזה, תיבדק התאמתך לסוג זה של ניתוח.
לעיתים אצל נשים רזות מאוד, לא ניתן לשאוב מספיק שומן לצורך הזרקה לחזה שכן אנו זקוקים לכמויות גדולות של שומן (אשר חלקו נספג). 
חשוב שבייעוץ יהיה תיאום מלא בין ציפיותיך לבין תוצאות הניתוח האפשריות במקרה שלך.

הניתוח:
ניתוח זה נעשה לרוב בהרדמה כללית ועורך כשעה וחצי.
במהלכו נשאב שומן מאזורים אשר נבחרים על ידי הרופא ועל ידך (לרוב ירכיים או בטן) ומוזרק לחזה על ידי קנולה מיוחדת במספר זריקות.
ברוב המקרים מדובר בשתי פרוצדורות בהפרש של מספר חודשים, זאת משום שחלק גדול מהשומן נספג במהלך החודשים שלאחר הניתוח ויש צורך בחזרה שנייה.

לאחר הניתוח:
יתרון בניתוח זה הינו משך ההחלמה הקצר יחסית והיעדר תופעות לוואי כגון קפסולה, או כאבים.
לאחר הניתוח תבואי למספר ביקורות במרפאה ואנו נעמוד איתך בקשר שוטף.
יתרון נוסף הנו היעדר צלקות. מלבד סימנים מינוריים של כניסת המזרק שגם הם חולפים, לא נראים כלל סימני ניתוח.

 

אם את מעוניינת בפרטים נוספים ו/או בקביעת ייעוץ ללא תשלום בכל הנוגע לניתוחי חזה,
השאירי פרטייך מטה ונחזור אלייך לתיאום:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
גלילה למעלה