ניתוח עפעפיים תחתונים

על ניתוח עפעפיים תחתונים

ניתוח עפעפיים תחתונים הוא הליך פלסטי, שנעשה לרוב מבחירה מסיבות אסתטיות. ניתוח עפעפיים תחתונים נועד לטפל במראה העייף של העור מתחת לעיניים. ההחלטה בדבר סוג הניתוח תלויה בגורמים שונים. הניתוח יכול לטפל במקרים של חולשה של העפעף, בלט שומן, פעילות יתר של שריר ההבעה ועודף עור. כמו כן, ממניעים אסתטיים של עודף עור בעפעף התחתון.

מקרים נפוצים המצריכם ניתוח עפעפיים תחתונים

במקרה של אובדן האלסטיות בעור, במהלך ניתוח עפעפיים מחזקים את השריר התת עורי, תוך הוצאת כמויות קטנות של עור. חיזוק העפעף מתבצע באמצעות קיצור של הגיד הצידי. במקרה של בלט בשקיות השומן, יבוצע ניתוח עפעפיים תחתונים באמצעות הסרת השומן. הדבר נעשה באמצעות ביצוע חתך מוסתר דרך הלחמית. את שקיות השומן, המנתח מסיר ותופר את החתך. 

לאחר ניתוח עפעפיים תחתונים

החלמה מלאה מתרחשת בתוך שבועיים. בימים שלאחר הניתוח תהיה נפיחות באזור הניתוח אשר פוחתת בהדרגה עד להחלמה מלאה. מומלץ לאחר ניתוח עפעפיים עליונים לעשות קומפרסים קרים באזור העפעפיים, על מנת שהזמן לאחר ניתוח עפעפיים החלמה תהיה מהירה יותר.

כדורים טבעיים למניעת נפיחויות והמטומות יכולים גם הם לעזור

שילוב ניתוח עפעפיים תחתונים עם מתיחת פנים וצוואר

במקרים רבים ניתוח עפעפיים תחתונים ייעשה במשולב וכחלק מניתוח מתיחת פנים.

מראה הפנים מזדקן עם השנים ובאופן טבעי נוצרת התרוקנות נפחים ונוצרת נפילת רקמות וקמטים בעיקר סביב הפה והצוואר, בקדמת האוזניים ובלחיים. גם האטה בייצור הקולגן בגוף תורמת להזדקנות מואצת של העור וצניחת רקמות.

מכיוון שרובו של ניתוח מתיחת פנים עוסק באזור הצוואר והפנים התחתונות, נהוג לקרוא לו גם "ניתוח מתיחת צוואר". 

הצוואר הינו אזור שרגיש לצניחת השומן כלפי מטה ולהתנוונות של השרירים. במקרים רבים עקב הצניחה של העור והצטברות של שומן, מתקבל מה שמכונה סנטר כפול. האזור בו מבוצעים החתכים עבור מתיחת צוואר הוא בשיער העורפי והצידי. במהלך מתיחת צוואר המנתח מפשיל את העור דרך החתכים לרוחב הצוואר והסנטר. השרירים נחתכים מהודקים והשומן נשאב.

במהלך ניתוח מתיחת פנים ניתן לשלב ניתוחים וטיפולים אסתטיים נוספים.

ניתוח עפעפיים תחתונים הוא ניתוח שבמקרים רבים משולב במתיחת פנים. מאחר והמטופל מורדם, ניתן בתוך זמן קצר להסיר את בלט השומן בעפעף התחתון ולמתוח את העור העודף.

מכיוון שההחלמה מניתוח מתיחת פנים עורכת כשבועיים שלושה, אנו "מנצלים" זמן זה גם לריפוי העפעפיים שהנו קצר יותר (מספר ימים בודדים).

ד"ר רון טנצר – מומחה בניתוחי פנים וצוואר

זקוקים למידע נוסף לגבי, ניתוח עפעפיים תחתונים? מוזמנים לקבוע פגישת יעוץ אישית עם ד"ר רון טנצר במרכז רפואי פולג. המרפאה לכירורגיה פלסטית ואסתטית מתמחה במגוון טיפולים רחב הכולל ניתוחים פלסטיים ואסתטיים מורכבים. מרכז רפואי פולג וד"ר טנצר גאים לעמוד בקדמת הכירורגיה הפלסטית בישראל, עם ניסיון של אלפי ניתוחים פלסטיים לאורך השנים.

Scroll to Top
גלילה למעלה
× לתיאום פגישת ייעוץ